متن کامل مطلب

معاف شدن واردات طلا، نقره و پلاتین از مالیات بر ارزش افزوده

واردات فلزات گران‌بها اعم از طلا، نقره و پلاتین به شکل خام و طبق ضوابط بانک مرکزی از تمامی حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال ۹۹ معاف گشت .

 

طبق گزارش سایت طلا ،در پنجاهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست حسن روحانی و با حضور سران قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضا، رئیس مجلس شورای اسلامی در آخرین حضور خود به عنوان ریاست قوه مقننه در شورای عالی هماهنگی اقتصادی گزارشی در ارتباط ضرورت جذب و استفاده از ظرفیت سرمایه انسانی و مالی ایرانیان خارج از کشور به منظور تحقق یافتن جهش تولید ارائه داشت و مقرر گشت پیشنهادهای لازم در جلسات آینده این شورا مطرح و در ارتباط آن تصمیم گیری به عمل آید .

در این جلسه نیز پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور ارائه مشوق‌های مالیاتی به شرکت‌هایی که در سال ۹۹ درخواست پذیرش در بورس ارائه کنند و شرایط لازم را دارا باشند، مطرح گشت و مورد تأیید اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی قرار گرفته شد .

همچنین در این جلسه در ارتباط استفاده از اسناد الکترونیکی و داده پیام در ارتباط فروش و تحویل دارو که در ماده شش قانون توسعه تجارت الکترونیک موضوع استثنا قرار گرفت ، تبادل نظر گشت و شورای عالی با پیشنهاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مورد تعمیم قواعد و روش‌های تجارت الکترونیکی در ارتباط به فروش رساندن و تحویل دارو موافقت به عمل آورد .

در ادامه این جلسه پیشنهاد بانک مرکزی در ارتباط واردات نقره و پلاتین بررسی و تصویب گشت که بر طبق این مصوبه واردات فلزات گران بها اعم از طلا، نقره و پلاتین به شکل خام و طبق ضوابط بانک مرکزی از تمامی حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال ۹۹ معاف خواهد گشت .

منبع : سایت طلا