متن کامل مطلب

برداشته شدن محدودیت ساعت فعالیت پاساژها

طلانیوز:طبق اعلام اتاق اصناف ایران در جلسه دیروز ستاد ملی کرونا با برداشته شدن محدودیت ساعت کار پاساژها موافقت به عمل آمد .

بالا رفتن ساعت کاری پاساژها و بازارهای مسقف تا ساعت ۲۲ اخیرا در کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده و برای اجرا د رانتظار تصویب درجلسه امروز ستاد ملی کرونا بود. بنابراین از امروز ساعت کاری پاساژها و بازارهای مسقف که از اول اردیبهشت بازگشایی شده‌ بودند و تاکنون در مناطق گرمسیر (بنا بر تشخیص استانداران) تا ساعت ۲۰ و در سایر مناطق تا ساعت ۱۸ فعال بودند، افزایش پیدا کرد .

در پی اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، فعالیت واحدهای صنفی کم‌خطر از ۲۳ فروردین در سایر استان‌ها و از روز ۳۰ فروردین هم در تهران شروع شد و پاساژها و بازارهای مسقف از اول اردیبهشت ماه با محدودیت زمانی تا ساعت ۱۸ مجاز به شروع فعالیت گشتند .

در این میان آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا جزء مشاغل پرخطری اعلام شدند که امکان شروع به فعالیت واحدهای خود را نداشتند اما از ۱۷ اردیبهشت ماه فعالیت آرایشگاه‌های زنانه و مردانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز گشت و پس از عید فطر هم فعالیت رستوران‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با ممنوعیت عرضه قلیان مجاز گشت ، اما فعالیت واحدهای سونا، ماساژ، تالارهای پذیرایی و کلیه ورزش‌های پربرخورد همانند کُشتی و کاراته تا اطلاع بعدی ممنوع می باشد .

همچنین اتاق اصناف ایران، ضمن اعلام این خبر خاطرنشان کرد که رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در پاساژها تا آخر شیوع ویروس کرونا و بازگشت به شرایط عادی الزامی بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد .

منبع : طلانیوز