متن کامل مطلب

ارسال طلا توسط تامین کنندگان به وسیله پروازهای چارتری

طلانیوز:تامین کنندگان طلا در پی شیوع ویروس کرونا در دنیا که منجر به متوقف شدن سفرهای هوایی شده است، سرگرم مذاکره میباشند تا محموله هایی که قبل از این با پروازهای تجاری حمل می شدند از راه پروازهای چارتری یا باری ارسال بشوند .

طبق گزارش بلومبرگ،بازار جهانی طلا با شیوع ویروس کرونا دستخوش تغییرات و نوسانات بسیاری شده است. مسائل لجستیکی بینهایت سخت شده اند و در شرایطی که درخواست برای طلا زیاد شده است ، بعضی از پالایشگاه‌های بزرگ طلا فعالیت خود را بالاجبار متوقف کرده اند . یک پالایشگر بزرگ آفریقای جنوبی پنج شنبه قبل اعلام داشت ناچار میباشد ارسال طلا به لندن را متوقف کند.

انجمن بازار طلای لندن که نماینده فعالان بازار طلا میباشد ، اعلام داشت ظرفیت پالایش مشکلی ندارد و پالایشگر به حد کفایت موجود است تا درخواست را تامین کند اما این گروه به دنبال مسیری برای حل مشکلات لجستیکی بوده است و سرگرم تحقیق در ارتباط با امکان اجازه حمل جهانی خارج از لندن میباشد.

پالایشگرها و سایر فعالان بازار سرگرم تعامل با شرکت‌های لجستیکی میباشند تا مشکل محدودیت‌های سفر را رفع کنند و امکان حمل فیزیکی طلا از راه پروازهای باری یا چارتری را فراهم به عمل آورد .

اختلالات در زنجیره تامین کردن طلا به همراه صعود شدید درخواست برای این دارایی مطمئن منجر شده است قیمت طلا بالاتر برود . قیمت طلا هفته قبل متاثر ابهامات در ارتباط وجود طلای کافی در نیویورک برای تحویل قراردادهای آینده، بزرگترین رشد هفتگی در ۱۱ سال گذشته را ثبت کرده است و قیمت هر اونس طلا آخرین بار در بالای مرز ۱۶۰۰ دلار بسته شده است .

بعضی از خرده فروشان و عمده فروشان طلا اعلام داشته اند که موجودیشان در حال تمام شدن است و شرکت "راند ریفاینری" آفریقای جنوبی در پی توقف کردن پروازهای تجاری، سرگرم بررسی گزینه های دیگر برای عمل به تعهداتش و تحویل طلا به بازار لندن میباشد .

شرکت "آر بی سی کپیتال" در این باره بیان کرد : اخبار نگرانی‌ها در ارتباط با امکان خرید و تحویل طلای فیزیکی را بزرگ کرده اند اما اگر تعطیلی‌های بیشتری در زنجیره تامین رخ دهد ، در این صورت نگرانی‌های مذکور منطقی به نظر خواهد رسید .

انجمن بازار شمش لندن اعلام داشته است که با توجه به بیش از ۸۰۰۰ تن آمار موجودی که به تازگی انتشار یافته است ، موجودی طلای لندن از وضعیت مطلوبی برخوردار میباشد . این گروه درارتباط با مکان‌های دیگر خارج از لندن که امکان دارد طلا تحویل داده شود، توضیحی نداد  اما نیویورک یک گزینه احتمالی به شمار می آید.

منبع : طلانیوز