متن کامل مطلب

زمانی که بحران اقتصادی به سود بیت‌کوین منجر میشود

تحلیلگران اقتصادی معتقد بر این هستند که چنانچه وضعیت بحران اقتصادی جهان ادامه پیدا کند ، بیت کوین می تواند با کسب ارزش بیشتر یک طلای جدید به حساب آید .

به گزارشی از  سایت طلا به نقل از کوین تلگراف، فیلیپ سالتر، مدیر عملیات شرکت معدنی جنسیس براین موضوع معتقد است که سقوط اقتصادی امکان دارد منجر به افزایش ارزش بیت کوین به عنوان یک عامل محافظ در مقابل بانک ها بشود . در دو هفته گذشته، آشفتگی های فراوانی در دنیای بیت کوین به وجود آمده است .

این بازار یک افت بی سابقه قیمتی را شاهد بوده است.این امر با توجه به وضعیت کنونی بازارها، مشکل ساز میتواند باشد. ما در این زمینه با فیلیپ سالتر، یکی از سرشناس ترین چهره های فعال در فضای بیت کوین گفتگو داشته ایم .

سالتر در پاسخ به این سوال که آیا معنکاران نقش بسزایی در روند کاهشی بازار داشته اند یا نه ،‌ وی اظهار داشت: «این بازار، با بازارهای سنتی هیچ تفاوتی ندارد. شما باید هر آنچه دارید بفروشید تا جریان بازار ادامه پیدا کند و بتوانید بدهی های خود راپرداخت نماید».

وی در ادامه گفت :‌ «شما به عنوان یک معدنچی باید صورتحساب های خود را پرداخت نمایید . باید قبض برق خود را پرداخت کرده . هزینه های شما به دلار محاسبه می شود پس هرچه روند بیت کوین نزولی تر باشد، این به این معنا میباشد که شما ناچار هستید برای ادامه کار خود موجودی بیشتری را به فروش رسانید».

این وضعیت تا حد زیادی مانند یک گلوله برفی میباشد . با کاهش قیمت ها، معندنچیان ناچار به فروش دارایی های خود بوده و با فروش بیشتر، مازاد عرضه قیمت پایین خواهد آمد . یکی از محبوب ترین روایت ها برای بیت کوین همواره این بوده است که این دارایی می خواهد خود را به عنوان طلای جدید به تصویر بکشاند .

این در حالی میباشد که بیت کوین با دنبال کردن بازارهای سنتی ، از این مسیر فاصله گرفته است. اینکه آیا روند بازگشت معکوس تا چه حدی ادامه خواهد یافت به شدت به بحرانی که اکنون موجود است ، بستگی دارد. سالتر معتقد میباشد:«اگر این بحران اقتصادی مهار شود پیامدهای شدیدی برای بیت کوین  نخواهد داشت».

و در مقابل، اگر یک فروپاشی واقعی مالی رخ دهد ، گرایش یبت کوین به سوی انفجار هرچه بیشتر خود میباشد. در این صورت، این دارایی به سوی مبدل شدن به محافظی علیه سیستم بانکی حرکت خواهد کرد . هرچه مردم بیشتر در اقتصاد قدیمی دچار شک و تردید بیشتری شوند ، بیشتر به سمت بیت کوین خواهند رفت».

منبع : سایت طلا