متن کامل مطلب

چرا در مواردی همانند ویروس کرونا قرنطینه واجب میباشد؟

قرنطینه یک اقدام بسیار تاثیرگذار برای توقف شیوع ویروس کرونا میباشد . هرکسی که گمان می کند که در معرض ویروس کرونا قرار گرفته است ، حتی اگر علامتی نداشته باشد ، باید قرنطینه بشود.

تاکنون تاثیرگذارتربن اقدام برای کنترل شیوع ویروس کرونا قرنطینه است . هیچ داروی خاصی و یا واکسنی برای درمان این ویروس وجود نداشته . به همین دلیل و دلایل دیگر ، قرنطینه بهترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا افراد در معرض خطر میباشد . 

هم اکنون ، آنچه ویروس کرونا را خطرناک تر می کند این میباشد که این ویروسی میباشد که متخصصان از آن اطلاعات کافی در دسترس ندارند . حقیقتا ، اطلاعات کافی در ارتباط با نحوه شیوع آن وجود ندارند. بنابراین ، قرنطینه اقدام پیشگیرانه ایده آل میباشد .

آنچه که کارشناسان کشف کرده اند این است که ویروس کرونا بسیار مسری میباشد ، به همین دلیل به سرعت در حال گسترش میباشد ، همانطور که در چین ، کره و ایتالیا رخ داد . میزان مرگ و میر آن کاملاً واضح نمیباشد زیرا ، در حالی که در چین بین 2 تا 4 درصد میباشد ، اما سایر جهان ارقام مشابهی را ندارد.

اولین چیزی که باید مشخص شود این میباشد که جداسازی همان قرنطینه نمیباشد . جداسازی یک اقدام جبری است که در هنگام تشخیص فرد مبتلا به کرونا ویروس انجام داده می شود. وقتی این اتفاق رخ میدهد ، آنها باید بلافاصله از هرگونه تماس مستقیم با دیگر انسان ها دوری کنند.

 فرد مبتلا به ویروس کرونا طی سه تا شش هفته علائم را تجربه خواهد داشت ، در این مدت باید کاملاً از افراد اطراف خود جدا بشود . ایده آل این است که فرد آلوده با افراد دیگر زندگی کند ، در حالی که بیماری انتقال داده میشود باید در جای دیگری برود . 

اگر این اقدام امکان پذیر نبود ، توصیه می شود که فرد بیمار را در یک اتاق جدا کرده و هیچ تماسی با آنها نباشد . آنها باید حمام مخصوص خود را داشته  و از به اشتراک گذاشتن  کارد و چنگال ، ملافه و هر وسایل دیگر دوری کنند . افراد اطراف خود نیز باید ماسک های جراحی تخصصی مورد استفاده قرار دهند . در موارد شدیدتر ، بیمار باید در آمبولانس به بیمارستان انتقال داده شود . 

قرنطینه سنجشی میباشد برای افرادی که این بیماری را ندارند اما با کسی که مبتلا به آن بوده و یا امکان دارد مبتلا به آن شده اند در ارتباط باشند . این امر برای کسانی که به مکانهایی سفر کرده اند که شیوع واضح ویروس کرونا در آن مشاهده می شود صادق است . 

لزومی ندارد فردی علائمی داشته باشد تا مجبور به قرنطینه بشود. زیرا ویروس کرونا دوره های متفاوت جوجه کشی را دارا میباشد  و همیشه منجر به علائم قابل مشاهده نخواهد شد . 

برخی افراد امکان دارد ویروس کرونا داشته باشند و آن را در افرادی که بسیار آسیب پذیر میباشند، گسترش داده و به این ترتیب جان آنها را به خطر اندازند.

اگرچه مواقعی اولین علائم در طی چند ساعت ظاهر می شوند و بعضی دیگر بعذ از دو هفته انجام می شوند. پس ، 14 روز دوره ای میباشد که خطر حداقل عفونت را ضمانت می کند. 

طبق آخرین اطلاعات رسمی ، بیش از 200000 پرونده در بیش از 100 کشور جهان موجود است . تاکنون تقریباً 8000 نفر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند . حتی در مناطقی که هنوز موارد کمی وجود دارد ، این بیماری به سرعت شیوع پیدا کرده است.

منبع : سایت طلا